Розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них та в інших випадках.
За яких умов можливе зменшення розміру аліментів?
Наведемо приклад.
Якщо чоловік, який сплачує аліменти на дитину від першого шлюбу, знову одружився і в нього народилася ще одна дитина. Цей чоловік має право на звернення до суду з позовом до своєї першої дружини про зміну розміру аліментів, які він сплачує за рішенням суду на утримання дитини. Адже в нього з народженням дитини змінився матеріальний та сімейний стан, що і є підставою для зменшення розміру аліментів.
Розмір аліментів може також бути зменшено у разі втрати роботи тим з подружжя хто сплачує аліменти, його або когось з його утриманців хвороби.
Тобто, будь-які обставини, які свідчитимуть про те, що його матеріальний стан від дати призначення аліментів змінився.
Також, слід зазначити, що зменшення розміру аліментів можливе, якщо дитина перебуває на утриманні держави, територіальної громади або юридичної особи, за заявою батьків, уповноваженого територіальної громади, юридичної особи, на утриманні якої перебуває дитина, та за згодою органу опіки і піклування.
За яких умов можливе збільшення розміру аліментів?
Наведемо приклад.
Чоловік має декількох дітей від різних жінок і сплачує на кожну дитину аліменти у встановленому судом розмірі. Розмір аліментів становить 1/6 від розміру доходів. Через деякий час одна з дітей досягає повноліття і сплата аліментів на неї припиняється.
У такому випадку є підстави для звернення до суду тої жінки, чия дитина ще не досягла повноліття. Оскільки на момент призначення аліментів на утриманні в чоловіка було більше дітей, ніж є зараз, відповідно його матеріальний стан на даний час покращився. Отже, є всі підстави для збільшення розміру аліментів.
ЗРАЗОК ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ
ПРО ЗБІЛЬШЕННЯ РОЗМІРУ АЛІМЕНТІВ
Зарічний районний суд м. Суми 40030, м. Суми, вул. Академічна, 13
Позивач:
Калач Алла Петрівна
40000, м. Суми вул. Героїв Крут,
буд. 12, кв. 65
РНОКПП - 0000000000
Тел.: +38066000000
Адреса електронної пошти: ааааа@ukr.net
Відповідач:
Калач Андрій Петрович
40000, м. Суми, просп. Лушпи,
10, кв. 34
РНКОПП - 0000000000
Тел.: +380660000000
Адреса електронної пошти: ааааа@ukr.net
Позовна заява про збільшення розміру аліментів
Рішенням ______________ районного суду від «__» ___________ 20__ року присуджено стягувати з відповідача - ______________ (ПІБ), «__» ___________ 20__ р.н., на мою користь на утримання неповнолітнього сина ________________ (ПІБ), «__» ___________ 20__ року народження, аліменти у твердій грошовій сумі в розмірі ____ гривень щомісяця, але не менше ___ відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, з дня пред’явлення позову до суду і до досягнення дитиною повноліття.
З часу ухвалення рішення про стягнення аліментів розмір витрат на утримання сина значно зросли. (Зазначити обставини, які можуть вплинути на визначення розміру аліментів, підстави на які посилається позивач та докази, якими ці обставини підтверджуються).
Мною не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 180, 181, 182, 184, 192 Сімейного кодексу України, ст. 4, 175 Цивільного кодексу України,-
П Р О Ш У :
Збільшити розмір аліментів, які стягуються з ________________ (ПІБ), «__» ___________ 20__ р.н., на мою користь на підставі рішення _______________ районного суду від «__» ___________ 20__ року, на утримання неповнолітнього сина _____________ (ПІБ), «__» ___________ 20__ року народження, визначивши розмір аліментів у твердій грошовій сумі в розмірі _________ гривень щомісяця, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, з дня пред’явлення позову до суду і до досягнення дитиною повноліття.
Дата ____________________ А. П. Калач
ЗАЛИШИЛИСЬ ЗАПИТАННЯ?
ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ АДВОКАТА ЩОДО СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ
АЛІМЕНТИ НА ДИТИНУ
СТАТТІ ПО ТЕМІ
АЛІМЕНТИ НА УТРИМАННЯ МАТЕРІ
- Підстави для утримання дружини чоловіком
- Право дружини на утримання
- Аліменти на утримання дружини під час вагітності
- Аліменти на утримання матері, з якою проживає дитина-інвалід
- Припинення права на утримання матері
ЯК ПЕРЕВІРИТИ НА ЩО ВИТРАЧАЮТЬСЯ АЛІМЕНТИ?
- Цільове витрачання аліментів на дитину – що це? Куди та хто може звертатися для перевірки витрат на дитину?
- Яка процедура перевірки цільового витрачання аліментів на дитину?
- Які наслідки можуть настати у разі нецільового витрачання аліментів на дитину?
АЛІМЕНТИ НА УТРИМАННЯ ПОВНОЛІТНЬОЇ ДИТИНИ
- Випадки стягнення аліментів на повнолітніх дітей
- Обставини, які враховує суд при визначенні розміру аліментів
- Припинення стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини
- Зразок заяви про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання